Lieky na trávenie

Pálenie záhy nastáva, keď žalúdočné kyseliny dosahujú vyššie do tráviacej trubice a cítite bolesť za hrudnú kosť, horkosť v ústach, pálenie alebo nevoľnosť. Ak hľadáte niečo pre okysľovaný žalúdok, vyberte antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočné kyseliny alebo zabraňujú ich tvorbe.

Pri zápche vám budú poskytnuté lieky, ktoré pozitívne stimulujú vyprázdňovanie. Z voľne predajných liekov na zápchu je to čípky, kvapky, tablety, sirup alebo čaje.

Azda najznámejším liekom na hnačku je aktívne uhlie, nazývané aj čierne uhlie. Ponuka je však oveľa pestrejšia a hnačku zastavujú nielen lieky, ktoré absorbujú nečistoty a toxíny, ale aj lieky, ktoré zastavujú nadmernú črevnú peristaltiku a znižujú frekvenciu stolice.

Keď sa po konzumácii ťažko stráviteľného jedla cítite plní, tráviace enzýmy dodávajú tráviace lieky. Po diétnej chybe môžu prekvapiť aj kŕče, nadúvanie a nevoľnosť, takže tieto lieky majte vo svojej domácej lekárničke.

Vracanie predchádza nevoľnosti a môže mať viacero príčin. Často po požití nevhodných potravín, ktorých sa telo snaží zbaviť, cítite sa zle, oblieva vás studený pot a hľadáte niečo na zvracanie.

Nepríjemné, a však veľmi rozšírené hemoroidy

Hemoroidy sú ochorenia konečníka, ktoré spôsobujú slabé cievne steny v spolupráci so zápchou, sedavým spôsobom života a nevhodným zložením stravy. Prejavujú sa svrbením, pálením, bolesťou alebo krvácaním. V kategórii hemoroidov vám poradíme, čo robiť s hemoroidmi, aby vás tieto problémy už neobťažovali. Preferovaným prípravkom na hemoroidy je masť, ale aj čapíky sú rovnako účinné.

Najpredávanejšie

 1. Iberogast
  Iberogast
  sol por (fľ.skl.hnedá) 1x100 ml
  20,88 €
 2. LINEX COMPLEX
  LINEX COMPLEX
  cps 1x14 ks
  7,95 €
 3. PROBIO-FIX INUM
  PROBIO-FIX INUM
  cps 1x30 ks
  15,80 €